Ar viedtālruni uzņemtiem video ir unikāls raksturs. Arvien biežāk sanāk filmēt ar mobilo, tāpēc nešaubīgi esam papildinājuši ekipējumu ar labāko telefonu, kāds šobrīd pieejams.

Galvenie ieguvumi
+viegls, patiesi portatīvs setup
+3 iebūvēti objektīvi noklāj 14-64mm

Lielākie mīnusi
– slikta attēla kvalitāte slikti apgaismotos apstākļos
– slikta skaņa no iebūvētā mikrofona
– Camera aplikācijai nav CFR opcijas

Lielāko trūkumu – pikseļu troksnis tumšākajās attēla daļās (kopā ar autofokusa un ekspozīcijas maiņām) var uztvert arī kā ieguvumu, kas piedod attēlam reālu iespaidu. Pamanīju, ka ultra platleņķis cieš visvairāk no slikta apgaismojuma. Slikto skaņu var apiet ar ārējo mikrofonu.

Alternatīvas Camera aplikācijai
Kādam var šķist, ka Apple piedāvā pārāk daudz automatizācijas procesā, tad var noderēt, piemēram, Filmic Pro aplikācija, kas dod lielāku tehnisko kontroli (manuāls fokuss un ekspozīcija, var pieslēgt ārējo mikrofonu, dažādi bitreiti utt.).

Filmē ar 2 objektīviem vienlaicīgi
Varbūt kādam noder tā paša izstrādātāja aplikācija DoubleTake, kura ļauj filmēt vienlaicīgi ar diviem objektīviem (telefonam kopā ir 4 kameras, t.sk, selfija kamera), turklāt skatus var ierakstīt atsevišķi vai apvienot vienā kadrā. Te gan jārēķinās, ka full HD ir augstākā izšķirtspēja, kādu piedāvā DoubleTake (ar 2 kamerām vienlaicīgi nevar filmēt 4K)

Pielietojums profesionālos apstākļos
Tā kārtīgi notestēt 12 Pro Max spējas sanāca Rīgas cirks projektā Cirks pilsētvidē. Projekta ietvaros ir jāatrod Rīgā QR kods, kas ļauj noskatīties video. Tā kā video skatītāji redzēs tikai no mobilajām ierīcēm un viens no uzdevumiem ir palielināt klātbūtnes sajūtu, filmēt ar mobilo bija loģiska izvēle, jo telefona video kvalitāte ir laba un ultra platleņķis ievelk notikumos uz ekrāna.

Telefons uzkarst
Lielākā kritika līdz šim 12 Pro Max bija par ierīces uzkaršanu ilgas filmēšanas laikā, un kritika ir pamatota – nepārtraukti filmējot ilgāk par 10 minūtēm tiešā saulē, kad ārā +34 grādi, pārkarsē ierīci un tā automātiski slēdzas ārā. Pirmā pazīme, ja neskaita, cik ļoti pati ierīce ir sakarsusi, ir daļēji satumsis ekrāns, kuru nav iespējams padarīt gaišāku. Ierīces izņemšana no aizsargvāciņa un turēšana ēnā filmēšanas laikā noteikti palīdz. Ja neskaita telefona turēšanu centrāltirgus ēdnīcas saldētavā, citādi viss noritēja raiti.

Šobrīd mēs esam nonākuši punktā, kur profesionālos projektos varam arvien biežāk izmantot mobilās ierīces, sevišķi, ja projekta stils atļauj un rezultāts tiek publicēts sociālajos medijos.

Comments

Leave a Comment